01.05.2020.

25. obljetnica početka vojno-redarstvene akcije Bljesak

1. svibnja 1995. godine započela je vojno-redarstvena akcija Hrvatske vojske i specijalne policije - „Bljesak“, u kojoj su sudjelovale 32 postrojbe Oružanih snaga i policije, a život je izgubilo 42 pripadnika hrvatske vojske i policije, a njih 162 je ranjeno.

Operacija „Bljesak“ prethodila je operaciji „Oluja“, kojom je tri mjeseca kasnije  Hrvatska pokazala odlučnost u uspostavljanju državno-pravnog poretka na cijelom svom području.

Na današnji dan, već 25. godinu zaredom, prisjećamo se onih koji su u toj akciji položili život za svoju Domovinu te iskazujemo zahvalnost svim pripadnicima Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova koji su sudjelovali u ovoj akciji.

Svima koji su izgubili život u navedenoj akciji neka je laka hrvatska zemlja. Vaša žrtva nikada neće biti zaboravljena!

Fotografija: Ministarstvo obrane RH