03.12.2016.

Obilježavanje 25. godišnjice osnutka SJP Alfa

Specijalna jedinica policije ALFA (SJP ALFA) ustrojena je Odlukom MUP-a RH, na samom početku Domovinskog rata, 23. srpnja 1991. godine.

SJP ALFA sudjelovala je u svim borbenim akcijama radi obrane suvereniteta i uspostavljanju teritorijalne cjelovitosti Republike Hrvatske, a u navedenim akcijama svoje živote položilo je osam njenih pripadnika, a više od stotinu je ranjeno.

Na današnji dan, povodom obilježavanja 25. godišnjice osnutka Specijalne jedinice policije Alfa, u prostorijama Gradske skupštine Grada Zagreba održati će se svečana sjednica, nakon koje će se prikazati i isječci iz dokumentarca o SJP Alfa Zagreb te će biti predstavljena izložba fotografija ratnog puta Specijalne jedinice policije.

Koristimo priliku da čestitamo svim pripadnicima SJP Alfa, a svima poginulima koji su svoj život položili na oltaru Lijepe naše vječno ostajemo zahvalni na nesebičnoj žrtvi za obranu naše Domovine.