PU KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKA

28.10.2019.

Sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državnih službi - 28.10.2019.

Danas, 28. listopada 2019. godine, u Ministarstvu rada i mirovinskoga sustava održan je drugi sastanak pregovaračkih odbora Vlade i sindikata državnih službi o sklapanju dodatka Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike.

Na današnjem sastanku pregovarački odbori Vlade i sindikata državnih službi usuglasili su tekst Protokola o pregovorima za sklapanje dodatka Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike kojim je utvrđeno kako su predmet pregovora jednokratna materijalna prava i osnovica za izračun plaća za državne službenike i namještenike za 2020. godinu te da će se, neovisno o pregovorima, moći razgovarati o ostalim materijalnim pravima.

Sljedeći sastanak pregovaračkih odbora planiran je za 6. studenog 2019. godine.