PU ŠIBENSKO-KNINSKA

22.02.2018.

Novi uvjeti dopunskog i dodatnog osiguranja Croatia osiguranja d.d.

Obavještavamo sve članove Sindikata policije Hrvatske da su CROATIA OSIGURANJE d.d. i SINDIKAT POLICIJE HRVATSKE, za sve postojeće i buduće korisnike CO DOPUNSKOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA putem SPH, uspjeli ugovoriti novu, JOŠ POVOLJNIJU MJESEČNU PREMIJU.

Također, svi članovi SPH i članovi njihovih obitelji, mogu ugovoriti POLICU DOBROVOLJNOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA koja, među ostalim, sadrži preglede, dijagnostiku, laboratorije i dr. u ugovornim ustanovama., po NOVIM, POVOLJNIJIM UVJETIMA.

Uz navedenu ponudu, novost je paket usluge štednje u CO DOBROVOLJNOM MIROVINSKOM FONDU. Posebna pogodnost za članove Sindikata policije Hrvatske koji ugovore CO DOPUNSKO zdravstveno osiguranje i štednju u CO dobrovoljnom mirovinskom fondu, mjesečna rata dopunskog zdravstvenog osiguranja iznosi 52,00 kn umjesto 57,00 kn, a ulazna naknada umjesto 1.250,00 kn iznosi 200,00 kn.

POLICA DOPUNSKOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA Croatia osiguranja d.d.

Croatia osiguranje d.d. smanjilo je mjesečnu premiju sa 60,00 kn na 57,00 kn MJESEČNO, odnosno 684,00 kn godišnje isključivo za članove Sindikata policije Hrvatske i članove uže obitelji (supružnici, roditelji i djeca).
Svim dosadašnjim korisnicima dopunskog zdravstvenog osiguranja CO-a putem SPH će se na plaći za ožujak koja se isplaćuje u travnju 2018. godine umanjiti iznos obustave na plaću s dosadašnjih 60,00 kn na 57,00 kn po polici (osiguranoj osobi)!

ČLANOVI OBITELJI/ČLANOVI ZAJEDNIČKOG KUĆANSTVA/UMIROVLJENICI KOJI OSTAJU U ČLANSTVU SPH:
- do 60 godina starosti se mogu osigurati po istim uvjetima kao djelatnici - članovi SPH:  57,00 kn mjesečno za dopunsko s neograničenom B listom lijekova (maksimalno 6 članova kućanstva koji žive na istoj adresi),
- iznad 60 godina starosti se mogu osigurati po uvjetima za individualno osiguranje uz povoljnije mjesečne premije za osnovno pokriće dopunskog bez B liste – 67,00 kn, dopunsko s ograničenom B listom lijekova (2 pakiranja godišnje po nezaštićenom imenu svakog lijeka) – 150,00 kn

UMIROVLJENICI KOJI NE OSTAJU U ČLANSTVU SPH:
- do 60 godina starosti se mogu osigurati po uvjetima za individualno osiguranje uz povoljnije mjesečne premije za osnovno pokriće dopunskog bez B liste – 67,00 kn. s uključenom B listom lijekova (2 pakiranja lijeka) – od 18 do 50 godina starosti - 99,00 kn, od 51 - 60 godina starosti 129,00 kn.
- iznad 60 godina starosti  se mogu osigurati uvjetima za individualno osiguranje uz povoljnije mjesečne premije za osnovno pokriće dopunskog bez B liste dopunsko– 89,00 kn. S uključenom B listom lijekova (2 pakiranja lijeka) – iznad 60 godina starosti 299,00 kn
Premija za članove obitelji, umirovljenike i djelatnike na porodiljnom i sl. se može plaćati uplatnicama.

Napominjemo kako se cijena dopunskog zdravstvenog osiguranja CO-a od 57,00 kn počinje primjenjivati od 15. ožujka 2018. godine.

POLICA DODATNOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA Croatia osiguranja d.d.

Ugovaranje police vrši se popunjavanjem odgovarajućeg obrasca u glavnoj podružnici u kojoj ste član, dok je plaćanje putem opće uplatnice ovisi o odabiru načina plaćanja: mjesečno, tromjesečno, polugodišnje ili godišnje.

Željene usluge po polici dodatnog zdravstvenog osiguranja mogu se zatražiti pozivom na besplatni broj Službe asistence CO-a 0800 18 84 - svaki radni dan od 8 do 22 sata.

Nakon naručivanja na gore navedeni način, osiguranik u vrlo kratkom roku zaprima povratnu informaciju o terminu obavljanja tražene usluge.

Za takve preglede ne trebaju vam uputnice liječnika opće prakse pa samim time niti ne plaćate participaciju. Polica dobrovoljnog zdravstvenog osiguranja sklapa se na 3 godine uz otkazni rok od 3 mjeseca.

Police se razlikuju po programu i mjesečnoj premiji: Norma, Optima, Selekta, Maksima.

DP2 (osiguranje dentalnih usluga) po mjesečnoj cijeni od 31,00 kn, DP6 (osiguranje pokrića troškova zdravstvene zaštite u inozemstvu) po mjesečnoj cijeni od 29,00 kn.

Opis svih navedenih programa dostavljamo u nastavku.

Sve detaljne informacije i obrasce, kao i popis ugovornih ustanova možete zatražiti u glavnoj podružnici u kojoj ste član.