PU SISAČKO-MOSLAVAČKA

01.05.2018.

23. obljetnica početka vojno-redarstvene akcije Bljesak

Na dan 1. svibnja 1995. godine započela je vojno-redarstvena akcija „Bljesak“ u kojoj je u samo 31 sat oslobođeno preko 500 km² okupiranog teritorija. Već 23. godinu na ovaj dan prisjećamo se svih onih koji su u toj akciji izgubili život te iskazujemo zahvalnost svim pripadnicima Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova koji su sudjelovali u akciji.

Tom akcijom započelo je oslobađanje okupiranog teritorija Republike Hrvatske koje je završilo vojno-redarstvenom akcijom „Oluja“ tri mjeseca kasnije i mirnom reintegracijom u hrvatski pravni poredak okupiranog teritorija na istoku RH.

Svima koji su izgubili život u navedenoj akciji neka je laka hrvatska zemlja te vječna slava i hvala za žrtvu koju nikada nećemo zaboraviti!

Sindikat policije Hrvatske