PU SISAČKO-MOSLAVAČKA

05.07.2018.

Ispravak nepravde prema policijskim službenicima VSS i VŠS (povrat 2 i 4%)

U utorak, 3. srpnja 2018. godine, održan je sastanak predstavnika Sindikata policije Hrvatske s ministrom unutarnjih poslova dr. sc. Davorom Božinovićem i suradnicima. Na navedenom sastanku je odrađeno više tema koje se tiču položaja policijskih službenika i ostalih zaposlenika MUP-a, među kojima je istaknut i problem vraćanja 2 i 4 % koeficijenata VŠS i VSS, a koji su 2016. godine umanjeni linearno.

Na sastanku je iznesena informacija kako će se navedenom problemu, sukladno prijašnjim najavama ministra unutarnjih poslova i dogovoru sa sastanka sa Sindikatom, pristupiti praktički odmah te kako bi se navedeni povrat, ukoliko se ostvare sve ostale pravne pretpostavke, trebao izvršiti ove godine tj. plan je da isti bude vidljiv na plaći koja će se isplatiti u mjesecu rujnu.

Ovim putem podržavamo navedeno, što vidimo kao još jednu mjeru izlaska iz krize i povrata oduzetih prava policijskih službenika i njihovog materijalnog i financijskog položaja.

O ostalim temama o kojima smo razgovarali na sastanku izvijestiti ćemo vas u dopisima u narednim danima.