PU SPLITSKO-DALMATINSKA

14.07.2017.

Svečana prisega polaznika Programa srednjoškolskog obrazovanja odraslih 2016./2017.

Danas, 14.07.2017. na Policijskoj akademiji "Josip Jović" održana je svečana prisega budućih policijskih službenika i službenica - polaznika Programa srednjoškolskog obrazovanja odraslih 2016./2017., tzv. P-12 generacije.

Budući policijski službenici prisegnuli su štititi Ustavom utvrđeni pravni poredak i braniti teritorijalnu cjelovitost Hrvatske, čuvati, pa i u slučaju vlastite pogibelji, živote, osobnu sigurnost i imovinu hrvatskih građana te savjesno, odgovorno i profesionalno izvršavati službene zapovijedi, poštovati prava čovjeka i štititi dostojanstvo svake ljudske osobe.

Ovim putem, svim polaznicima čestitamo na uspješno završenom školovanju, uz želje za brzim zaposlenjem u sustavu MUP-a i uspješnim odrađivanjem vježbeničkog staža.

Za sve upite i potrebe, kao i do sada, Sindikat policije Hrvatske vam stoji na raspolaganju.