PU VARAŽDINSKA

16.10.2017.

Sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državnih službi - 16.10.2017.

Danas, 16. listopada 2017. godine u Ministarstvu rada i mirovinskoga sustava održan je sastanak pregovaračkih odbora Vlade i sindikata državnih službi u sklopu kolektivnih pregovora o sadržaju novog Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike.

Na sastanku se Vlada očitovala o prijedlozima Sindikata koji su sadržajno činili prvu fazu pregovora. Dio prijedloga je  prihvaćen, dok će manji dio biti razmotren naknadno i Vlada će se na to očitovati na sljedećem sastanku u srijedu, 18. listopada 2017. godine.

Isto tako, Vlada je na današnjem sastanku upoznala Pregovarački odbor sindikata sa člancima Kolektivnog ugovora koje su prethodno označili kao interesnu sferu. Obzirom na kratkoću roka za očitovanje Pregovarački odbor sindkata državnih službi će se na Vladin prijedlog očitovati do sutra, 17. 10. 2017. godine u 14.00 sati

O daljnjem tijeku pregovora pravovremeno ćemo vas obavijestiti.