PU ZAGREBAČKA / GRAD ZAGREB

21.10.2020.

Inicijativa SPH – organizacija rada u timovima

Sindikat policije Hrvatske jučer je prema Ministarstvu pravosuđa i uprave i svim ostalim ministarstvima i državnim tijelima uputio inicijativu o nužnoj potrebi reorganizacije rada zaposlenika u državnoj službi, na način kao što je to bilo učinjeno tijekom prvog proljetnog vala pandemije COVID-19 (organizacija rada u timovima i dr.).

Navedenom inicijativom tražimo provođenje mjera u svim državnim tijelima i pojedinim ustrojstvenim jedinicama gdje je to nužno i potrebno odmah učiniti, a s obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju.

Pojedina državna tijela već provode odgovarajuće mjere sukladno preporukama epidemiologa, no veći dio to još nije učinio.

S obzirom na navedeno, bili smo dužni pozvati na žurnu reakciju, radi zaštite zdravlja i života državnih službenika i namještenika, kao i osoba kojima pružaju usluge te kako bi se izbjegla blokada rada državne uprave, do koje bi moglo doći ukoliko se infekcija SARS-CoV-2 virusom proširi po tijelima državne uprave.

Navedenu inicijativu u cijelosti pročitajte u nastavku.