PU ZAGREBAČKA / GRAD ZAGREB

15.11.2015.

Odavanje počasti žrtvama terorističkih napada

MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA - SJEDIŠTE​
POLICIJSKIM UPRAVAMA - SVIMA

POLICIJSKIM POSTAJAMA - SVIMA

Poštovane kolegice i kolege,

proteklih dana bili smo svjedoci terorističkih napada u Parizu u kojima su živote izgubili nedužni ljudi. Nakon nemilih događaja glavni ravnatelj policije g. Vlado Dominić naložio je podizanje razine sigurnosti u svim segmentima rada policije, a Vlada Republike Hrvatske je ponedjeljak, 16. studeni o.g., proglasila Danom žalosti.

Kako bi simbolično iskazali zajedništvo i suosjećanje sa žrtvama terorizma, kako u Parizu, tako i u drugim gradovima u svijetu, Sindikat policije Hrvatske je Ministarstvu unutarnjih poslova uputio inicijativu za odavanje počasti žrtvama terorističkih napada.

Navedena inicijativa je prihvaćena od strane MUP-a, te ovim putem pozivamo sve policijske službenike i ostale djelatnike MUP-a, da sutra, 16. studenog (ponedjeljak) 2015. godine, točno u podne, na minutu, zvukovnim i svjetlosnim znakovima odaju počast žrtvama terorističkih napada, a oni koji to, zbog prirode posla kojeg obavljaju, nisu u mogućnosti učiniti, predlažemo da počast iskažu minutom šutnje.

Unaprijed zahvaljujemo svima koji će se odazvati navedenoj akciji.

S poštovanjem,

Predsjednik SPH