povratak
Podijeli s prijateljima:
07.09.2017.

Sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državnih službi

Obavještavamo vas da su danas, 7. rujna 2017. godine, otvoreni pregovori o sklapanju novog Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike na kojima su sudjelovali predstavnici tri najveća i reprezentativna sindikata državnih službi i to Sindikat policije Hrvatske, Nezavisni sindikat djelatnika Ministarstva unutarnjih poslova i Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika RH.

S Vladine strane bili su prisutni predstavnici pregovaračkog odbora Vlade Republike Hrvatske kojeg su predvodili ministar rada i mirovinskog sustava g. Marko Pavić, ministar financija g. Zdravko Marić i ministar uprave g. Lovro Kuščević.

Nakon otvaranja pregovora iznesen je prijedlog protokola o kolektivnim pregovorima na koji će se sindikati državnih službi očitovati do ponedjeljka, 11. rujna 2017. godine.

O daljnjem tijeku pregovora, kao i o svim ostalim situacijama pravovremeno ćemo Vas obavijestiti.