Blog

Priopćenje: Policijski službenici moraju imati pravo koristiti sve zakonom predviđene ovlasti

Puna podrška kolegama policajcima koji čuvaju naše granice i svakodnevno riskiraju svoje živote

Sindikat policije Hrvatske izražava punu podršku našim kolegama policajcima koji su tijekom obavljanja svoje dužnosti na granici s Bosnom i Hercegovinom svjedočili još nerazjašnjenoj pucnjavi iz vatrenog oružja. Incidenti poput ovog jasno pokazuju da se sigurnosna situacija može promijeniti u trenu te da su izazovi s kojima se svakodnevno susreću naši policajci iznimno veliki.
U svjetlu ovakvih događanja, apeliramo na sve policijske službenike da povećaju oprez prilikom obavljanja svoje dužnosti na granici, kao i u svim drugim situacijama. Također, želimo naglasiti da policijski službenici moraju imati pravo koristiti sve zakonom predviđene ovlasti kako bi zaštitili sebe, svoje kolege i građane Republike Hrvatske.
Sindikat policije Hrvatske stoji uz svoje kolege i daje im punu podršku u ovim izazovnim vremenima. Svjesni smo rizika kojima su izloženi svakodnevno i vjerujemo da će nadležne institucije poduzeti sve potrebne mjere kako bi zajamčile njihovu sigurnost.