Blog

Prvi sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državne službe za pregovore o sklapanju izmjena i dopuna Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike

Danas je održan prvi sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državne službe za pregovore o sklapanju izmjena i dopuna Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike, a radi usklađivanja sa Zakonom o plaćama u državnoj službi i javnim službama sukladno pozitivnim zakonskim obvezama.
Na današnjem sastanku razgovaralo se o odredbama koje se trebaju uskladiti sa Zakonom o plaćama te je određeno da će se sljedeći tjedan sastati Stručna radna skupina radi prijedloga teksta Dodatka IV ili izmjena i dopuna Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike.
S druge strane također je dogovoreno da će se 22.  siječnja 2024. godine održati sastanak između Pregovaračkog odbora sindikata državne službe i Pregovaračkog odbora Vlade Republike Hrvatske, na kojem će biti prezentiran službeni prijedlog uredbe kojom će biti propisani nazivi radnih mjesta, uvjeti za raspored, klasifikacija radnih mjesta i pripadajući platni razred te koeficijenti za obračun plaće u državnim tijelima.
O daljnjem tijeku pregovora pravovremeno ćemo vas izvijestiti.

Dokumenti: