Blog

Sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državne službe vezano za koeficijente složenosti poslova u državnoj službi

Danas, 22. siječnja 2024. godine, održan je sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državne službe sastanak vezano za koeficijente složenosti poslova u državnoj službi.
Na sastanku nam je prezentiran nacrt uredbe o koeficijentima.
U načelu smo zadovoljni većinom prezentiranih koeficijenata, s obzirom da 99 % plaća raste, međutim očekujemo konačan prijedlog koeficijenata, nakon čega ćemo, kroz naša tijela i po potrebi kroz druge oblike izjašnjavanja, dati svoju konačnu ocjenu.
Službeni prijedlog koeficijenata očekujemo u srijedu, 24. siječnja te ćemo, sukladno odredbama zakona, imati 14 dana za očitovanje.

Dokumenti: