21.09.2022.

Kolektivno pregovaranje o visini osnovice plaće - prvi sastanak

Danas, 21. rujna 2022. godine održan je prvi sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državnih službi vezano uz pregovore o visini osnovice za plaće u državnoj službi.

Na sastanku je dogovoreno da će Pregovarački odbor Vlade RH dostaviti prijedlog teksta Protokola o pregovorima za sklapanje dodatka Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike, a Pregovarački odbor sindikata državnih službi će dostaviti svoje prijedloge.

Na sljedećem sastanku će se razgovarati o konkretnim zahtjevima, kao i ponudama ugovornih strana u svezi povećanja osnovice i drugih materijalnih prava državnih službenika i namještenika u ovoj i narednoj godini, sukladno Kolektivnom ugovoru.

O daljnjem tijeku pregovora pravovremeno ćemo vas izvijestiti.