PU ŠIBENSKO-KNINSKA

08.04.2022.

Kolektivno pregovaranje - trinaesti sastanak pregovaračkih odbora

Danas, 8. travnja 2022. godine održan je trinaesti sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državnih službi vezano uz pregovore za novi Kolektivni ugovor za državne službenike i namještenike.

Kako je trenutno u tijeku kolektivni radni spor sa sindikatima javnih službi, na današnjem sastanku dogovoreno je da ćemo čekati dogovor za sastanak s premijerom, a u svezi informiranja istoga o zahtjevima sindikata državnih i javnih službi u pogledu rasta osnovice i troškova prijevoza.

U međuvremenu, a s obzirom da sindikati državnih službi još uvijek nisu proglasili kolektivni radni spor (što možemo učiniti u bilo kojem trenutku, ukoliko dođe do potrebe), u razdoblju do održavanja sastanka s premijerom održati ćemo sastanke radi usuglašavanja teksta Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike. Navedeno je potrebno kako bi u situaciji mogućeg postizanja sporazuma oko osnovice i drugih materijalnih prava imali tekst prijedloga Kolektivnog ugovora u odnosu na ostale odredbe.

Napominjemo kako smo prijedloge Sindikata policije Hrvatske u svezi s ostalim odredbama Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike izradili uvažavajući sve primjedbe i prijedloge koje su nam dostavili članovi, kao i svi ostali sukladno Zakonu o reprezentativnosti.

O daljnjem tijeku pregovora pravovremeno ćemo vas izvijestiti.