PU VUKOVARSKO-SRIJEMSKA

31.10.2022.

Potpisan Dodatak I. Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike

Sukladno dosadašnjem izjašnjavanju našeg članstva i glavnih podružnica, danas smo prihvatili Dodatak I. Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike, a s obzirom da činimo većinu Pregovaračkog odbora sindikata državnih službi, stečeni su uvjeti za sklapanje istoga.

Slijedom navedenog, s današnjim datumom sklopljen je Dodatak I. Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike, koji jamči:
  • povećanje osnovice od 6% s 1. listopadom 2022. godine (isplata na plaći u studenom),
  • povećanje osnovice od 2% s 1. travnjem 2023. godine (isplata na plaći u svibnju),
  • povećanje pojedinih neoporezivih primitaka državnih službenika i namještenika - božićnica i regres bi se povećali sa sadašnjih 1.500,00 kn na 1.750,00 kn (uvećana božićnica bi bila isplaćena već u ovoj godini, a regres u narednoj godini) te povećanje dara za dijete sa 600,00 kn na 753,45 kn (100 €), s primjenom već od ove godine.
U nastavku dostavljamo potpisani Dodatak I. Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike.