08.12.2022.

Ulazak Republike Hrvatske u Schengen

Zahvaljujemo se svim članovima Sindikata policije Hrvatske i ostalim zaposlenicima koji su svojim radom i trudom doprinijeli da Republika Hrvatska danas konačno dobije pozitivno mišljenje za ulazak u Schengen s 1. siječnjem 2023. godine za cestovne, morske i riječne granične prijelaze, a s 26. ožujkom 2023. godine za zračne luke.

Riječ je o povijesnom danu za našu državu čiji će učinci biti pozitivni za sve nas, a prije svega za građane Republike Hrvatske koji će moći uživati u svim blagodatima života bez granica i slobodnom protoku ljudi, roba i kapitala.

Za policiju se ovime povećavaju izazovi jer će Europa bez granica omogućiti i lakše putovanje i komunikaciju kriminalaca, ali Hrvatska je kroz evaluaciju i pripreme za ulazak u Schengen pokazala da se s tim može uspješno nositi. Za to su osobito spremni naši policijski službenici koji su izuzetno profesionalni i dobro obavljaju svoje poslove. Spremni su za sve izazove i da Hrvatska ostane sigurna zemlja u kojoj građani mirno žive.